Dlaczego nie powinieneś korzystać z masażu?

Ludzie powariowali. Chcą korzystać z masaży. Cytując klasyka 'A na co to komu? Komu to potrzebne?' 
1.  Na co komu relaks?
Relaks jest przereklamowany! Po to się żyje na pełnych obrotach by życie przeleciało szybko i momentami boleśnie (w końcu trzeba poczuć, że się żyje, nie?). Na co komu chwila dla siebie jak ma się tyle spraw do załatwienia? Kto by miał na to czas? Tfu! Przecież to strata czasu. Stres! To jest to, co człowiekowi potrzebne do szczęścia, a nie jakiśtam relaks. Phi.

2.  Jest o czym pogadać ze znajomymi.
Jesteśmy Polakami, lubimy narzekać. O czym byśmy rozmawiali jakbyśmy pozbawili się przemęczenia, wyczerpania, bezsenności, bóli głowy? Jak zagaić rozmowę? Jak ponarzekać na lekarzy gdy się do nich nie chodzi? Nawet na pogodę nie można ponarzekać bo masaż pozytywnie nastraja do świata... KOSZMAR. I jeszcze ten uśmiech, który pojawia się nie wiadomo po co, te endorfiny wytwarzane po masażu - aż ciarki mnie przechodzą!

3. Jak chorować to długo i boleśnie - wiadomo.
Nie po to się bierze zwolnienie z pracy by choroba skończyła się w parę dni Nasz układ odpornościowy ma być słaby, a my mamy cierpień katusze co najmniej tydzień. W końcu trzeba na coś narzekać - patrz punkt 2. Poza tym chorowanie jest fajne, zna się wszystkie apteki w pobliżu, wszystkie nowinki farmaceutyczne ma się w małym paluszku, trudne nazwy - nie ma sprawy. Teraz już można być mistrzem scrabble. A że wątroba siada? Medycyna idzie do przodu, na pewno ją zregenerują a ty nadal będziesz mógł się cieszyć kolorowymi tabletkami.

4. Wiotka skóra i worki pod oczami to najnowsza moda.
W końcu nie można się wyróżniać wśród tłumu zapracowanych ludzi. Lepiej wtopić się w tłum. Zresztą - od razu widać jaki to człowiek jest zapracowany, że tura jak wół! A jakby tak pojawić się z promienną cerą, z ładną postawą ciała, wejść lekkim krokiem do pracy? Nie, nie, nie! Jeszcze by ktoś sobie pomyślał, że się obijasz, albo wygrałeś w lotka. Pojawi się zazdrość, a tego nie chcemy prawda? Wyobraź sobie, że korzystanie z masażu może widocznie Cię odmłodzić... Ciężko mi nawet znieść pisanie o tym, a jakby to wdrożyć w życie?

5. Toksyny to jest to!
Lepsze samopoczucie, lepsze zdrowie, lepszy wygląd... A do tego szybkie usuwanie toksyn z organizmu. Tego już za wiele! Nie daj się temu, przygotuj jak zwykle swoje pudełeczko pełne tabletek i niech noc minie Ci w oka mgnieniu. Masaż potraktuj jak koszmar, który na szczęście Ci się nie zdarzył.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jestem wdzięczna za każdy pozostawiony komentarz, mam nadzieję, że miło spędziłeś czas czytając mojego bloga :)